Plavby Prahou

Plavba centrem Prahy

Vyplujte s námi na plavbu centrem Prahy a představíme vám ty nejkrásnější památky historického města. Z vodní hladiny uvidíte i ty nejznámější pamětihodnosti zcela nově a možná objevíte i to, čeho jste si nikdy nevšimli.

Pravidelně vyplouváme od Čechova mostu a vezmeme vás pod letenské sady, které uvidíte záhy po vyplutí po pravé straně. A to už se před vámi začnou otevírat známá pražská panoramata s Pražským hradem, malostranskými domy a malebnou Kampou. Proplujeme pod Karlovým a Mánesovým mostem a na cestě zpět si prohlédnete novoromantickou budovu Rudolfina, gotickou stavbu Anežského kláštera a na závěr zdymadlo u ostrova štvanice. Zakotvíme zpět u Čechova mostu.

Dvouhodinová plavba Prahou

Dvouhodinová plavba představuje jedinečnou kombinaci příjemně dlouhé plavby a toho nejzajímavějšího, co je možné z hladiny řeky Vltavy spatřit. Tato plavba je ideální, pokud si chcete v klidu prohlédnout známé pražské památky z méně známého úhlu pohledu a přitom se vyhnout ruchu velkoměsta.

Plavba začíná v našem kotvišti u Čechova mostu a pokračuje proti proudu řeky. Z letenských svahů na nás bude shlížet metronom a záhy ho vystřídá majestátní Pražský hrad. Mineme malebnou Kampu, nad hlavami nám proplují staré klenby Karlova mostu a zamíříme k historickému zdymadlu u Petržilkovské vodárenské věže, kterým také proplujeme. V Podskalí u Výtoně si připomeneme vorařskou tradici a poplujeme až pod bájný Vyšehrad. Tady se naše loď obrátí na cestu zpět.

Večerní plavba Prahou

Pohled na noční nasvícenou Prahu je sám o sobě krásným zážitkem a což teprve, když se spojí s plavbou po klidné a ztichlé hladině Vltavy. Takto strávené společné chvíle pro vás budou jistě nezapomenutelné.

Během plavby na vás čeká také gurmánská večeře v podobě rautu, živá hudba a pohled na pražské památky vystupující ze tmy jako na divadle. To všechno můžete zažít během jediné plavby s námi. Stačí si vybrat některou z našich lodí a vyplout. A pokud se vám plavba bude líbit, můžete ji formou poukazu za zvýhodněnou cenu 690 Kč darovat svým blízkým.

Kavárnička na lodi

Za dopolední nebo odpolední siestou u dobré kávy a zákusku nemusíte jen do Vaší cukrárny. Tentokrát si ji můžete dopřát zcela jinak a navíc s překrásným zážitkem v podobě plavby na lodi historickým centrem Prahy.

Jen si to představte! Plujete podél pražských vltavských břehů, kocháte se novými pohledy na staré známé památky, proplouváte zdymadlem a přitom si vychutnáváte kávu s lahodným ovocným nebo čokoládovým dezertem, popřípadě sklenku sektu nebo jiného nápoje s kanapkami. Na plavbu vyplouváme z našeho přístaviště od Čechova mostu.

Brunch na lodi

Že máte zrovna volné dopoledne a nevíte co s ním? Třeba Vám přijde vhod naše plavba na lodi spojená s brunchem, tedy pestrou svačinkou tak akorát mezi snídaní a obědem. Na Brunch na lodi vyplouváme z kotviště u Čechova mostu.

Během dopoledne Vás čeká 1,5 hodiny plavby lodí historickým centrem Prahy, během něhož si budete moci vybrat občerstvení z teplé a studené kuchyně a z bohaté nabídky nápojů. Poté se vydáte se zkušeným průvodcem na nenáročnou 1,5 hodiny dlouhou procházku po Malé Straně. Zavede Vás na Kampu, do Valdštejnské zahrady, prohlédnete si Pražské Jezulátko v kostele Panny Marie Vítězné, kostel sv. Mikuláše nebo Karlův most.

Adventní plavby

Adventní plavby u našich zákazníků našly velký ohlas, a tak jsme je zařadili i letos do předvánočního času. Jsou totiž ideální aktivitou pokud se chcete vyhnout ruchu v ulicích Prahy i shonu v domácnostech, a naopak si vychutnat krásy předvánoční Prahy v klidu a teple našich vyhřátých lodí.

Naše lodě Porto nebo Natal Vás uvítají slavnostní dekorací, inspirovanou zimou a tradičními českými Vánocemi, vůní domácího cukroví a klasickými českými koledami. K pití se bude podávat svařené víno nebo punč, případně obdobná varianta teplého nápoje bez alkoholu. A pokud se začátek zimy vydaří, můžete se těšit na dechberoucí výhledy na zasněženou a mrazem vyzdobenou Prahu. Z každé projížďky si odnesete i malou pozornost.